TASUTA TARNE EESTI SISESELT ALATES 99€

7 põhjust, miks libiido on madal

Miks on nii, et periooditi kaob seksiisu täielikult? Või on sellega krooniliselt probleeme? Siin on mõned levinumad põhjused:

  1. Probleemid suhtes – on täiesti tavaline, et kui mingid teemad on lahtirääkimata ja probleemid lõpuni lahendamata, võib naisesse jääda sisse solvumistunne ning tema süda suuremal või väiksemal määral sulgub. Võib isegi olla, et tüli/arusaamatus on näiliselt lahendatud ning argieluga edasi mindud, kuid kehalisel tasandil on naine pinges ja kaitsemüüri ette ehitanud. Sel juhul ei soovi ta, et tema rindu puudutataks (rinnad on südame pikendus) ega temasse kuhugi sisenetaks. Jah – yoni võib olla nii krampis, et ei lase fallosel tavapäraselt isegi mitte siseneda. Ka kurk võib olla nii pinges, et suuseksis pole lihtsalt füüsiliselt võimalik lingamit sügavale lasta.
  2. Beebipillid – üllatus-üllatus! Kurjajuur beebipill kaotab ära ovulatsiooni, mille ajal tavapäraselt oleks naisel enda häirimata tsüklis just kõige kõrgem libiido. Kui mängida enda füsioloogiaga sellisel tasemel, on kõrvalnähtudeks lisaks libiido langusele ka tujulangus, peavalud, valulikud rinnad ja kõrge vererõhk.
  3. Beebipillilt mahatulek – probleeme pillidega on rohkem, kui kokku jõuab lugeda. Kuidas siis nendest loobumine libiidot veel madalamaks saab muuta? Seletus on lihtne ja loogiline – pillide ajal lõpetab keha feromoonide tootmise, mis mõjutab otseselt naise partnerivalikut ning seda, milline mees naise vastu huvi tunneb. Uuringud näitavad, et pillidel olevad paarid on geneetiliselt sarnasemad kui pillidel mitte olevad paarid. Kuna pillil olevate naiste kehad on “trikitatud” arvama, et nad on pidevalt rasedad ning raseduse ajal eelistavad naised endale geneetiliselt sarnasemaid partnereid, kipuvad nad valima mehi, kellel on nendega võimalikult sarnane peamine histo-ühilduvuse kompleks (MHC) kromosoomides, mis võib pärast pillide võtmise lõpetamist põhjustada raskusi rasestumisel, kuid ka madalamat seksuaalset huvi enda partneri vastu pikaaegses suhtes.
  4. Valu ja tuimus tupes jt “naisteprobleemid” – kuigi tegemist on millegi tagajärjega, on see ka põhjuseks, miks mitte tahta olla kellegagi intiimne. Naise keha on piisavalt tark, et erinevate valulike sündmuste puhul tekitada yonisse sümptomeid, mis teevad vahekorra äärmiselt ebameeldivaks või tuimestatuks. Väikesed traumad ja kannatused võivad olla nii füüsilised (liiga varajane sisenemine, sisenemine ilma nõusolekuta jms), kuid ka emotsionaalsed.
  5. Ebaedu mõnes eluvaldkonnas – kui naine tunneb, et ta pole tööalaselt, sotsiaalselt vm oma tegemistes sellises kohas, kus sooviks, võib see mõjutada tugevalt minapilti, enesekindlust ja enesehinnangut ning suurendada stressitaset kehas.
  6. Madal füüsiline aktiivsus – võrreldes korraliku treenimisega on vähese liikumise korral keha stressihormoonid kõrgemal tasemel, vastupidavusvõime väiksem, keskendumisvõime (sh võimekus mentaalselt kohal olla ja vahekorda nautida) madalam ning võib esineda probleeme verevarustusega, mis mõjutab otseselt erutumist ja märgumist. Rääkimata mitte toonuses kehast, mis võib tekitada enesekindlusprobleeme.
  7. Nõrgad vaagnapõhjalihased – tugevad ja toonuses vaagnapõhjalihased tagavad suurema tundlikkuse (mis aitab kiiremini erutuda), parema verevarustuse (mis hakkab erutuse ajal genitaalpiirkonda suurenema) ning tugevamad lihastespasmid orgasmi ajal. Vaagnapõhjalihaseid saad tugevdada yoni muna praktikaga.

 

Õnneks on kõikidele neile teguritele olemas lahendus. Panusta enda paarisuhtesse ja arenda avatud kommunikatsiooni, hoia enda füüsiline keha terve ja tugev ning prioritiseeri ka enda vaimset tervist.

Pane ennast kirja ootelisti. Teavitame sind kohe, kui toode on taas saadaval.

No fields found, please go to settings & save/reset fields