TASUTA TARNE EESTI SISESELT ALATES 99€

Yoni muna harjutused

Alustamine

Enne yoni muna sisestamist otsusta, kas soovid munas olevast augukesest ka nööri (nt siidist hambaniit) läbi panna või mitte. Nööriga on võimalik harjutused teha veidi keerulisemaks. Lisaks saab nööriga muna lihtsalt välja tõmmata, kui harjutused on lõpetatud. Yoni muna saab ka tupelihastega välja lükata, kuid see võib olla alguses, kui yoni toonus on nõrgem, keerulisem.

Kui oled leidnud mugava poosi (kas lamades selilil, külili, olles püsti või hoopis seistes või kükitades), vii yoni muna enda tupeava juurde. Häälesta end ning tunneta, millal on õige hetk muna õrnalt sisse lükata. Kui varasemalt ei ole yoni muna kasutamise kogemust, on parim alustada pikali, sest tupelihased ei pruugi olla veel piisavas toonuses, et muna gravitatsiooni jõul kohe välja ei kukuks. Lisaks on ka niisama tore võtta endale see spetsiaalne aeg ning teadlikult teha harjutusi pikali olles, jättes nõudepesu ja kodu kraamimine ootama.

Pärast yoni muna sisestamist proovi tunnetada õigeid lihaseid. Selleks tuleb proovida tupelihaseid koos vaagnapõhjaga üles suunas tõmmata (sarnane tunne nagu pissihäda kinnihoidmisel). Võid kujustada, kuidas sulged tupeava nagu õie kroonlehed ning pigistades tupelihaseid kokkupoole tõmbad need ülespoole nagu sulguva lilleõie. Seejärel lihaseid lõdvestades kujusta, kuidas lilleõis kroonlehtedega avaneb ja avardub.

Oluline on isoleerida tupelihased muudest lihastest, nt tuhara- ja reielihastest, mis peaksid harjutuste ajal jääma neutraalseks ning kaasa mitte liikuma.

 

Harjutused

Kui oled lihased tuvastanud ja munaga harjunud, alusta treeningutega (1-3 seeriat päevas vähemalt 3-5 korda nädalas):

1) 5 x aeglast pigistust, puhkus sama pikalt. Korda 10 korda.

Kui seda on sinu jaoks palju, vähenda seeriate arvu. Kui tunned, et harjutus on jõukohane, võid suurendada pigistuste kordust (10 x 10 seeriat vahepealsete puhkustega).

Pea meeles terve harjutuse aja rahulikult ja lõdvestunult hingata! Kui kasutad nööri, osuta vastupanu ning sikuta yoni muna õrnalt väljapoole, kuid mitte nii palju, et see välja tuleks.

2) 5 x kiiret pigistust, puhkus sama pikalt. Korda 5 – 10 korda.

Pingutused võiksid olla nii kiired kui võimalik ja pepulihased taaskord lõdvestunult. Kui tunned end mugavalt, suurenda pigistuste kordust (10 x 10 pigistust vahepealsete puhkustega).

Selle harjutuse juures on eriti oluline pöörata tähelepanu sügavale ja rahulikule hingamisele ning proovida ka kiirete pulseeringute ajal jätkata hingamist rahulikus tempos. Nööri kasutamisel osuta taaskord vastupanu!

3) 1 x 5 sek pikk pigistus, puhkus 5 sek. Korda 5 – 10 korda.

See harjutus on eelmistest harjutustest keerulisem ning nõuab suuremat kannatlikkust, kohalolu ja rahulikku hingamist. Pingutuse ajal hinga aeglaselt välja ning puhkuse ajal taas sisse. Ka selle harjutuse puhul võid yoni muna pigistuse ajal õrnalt sikutada.

Kui oled harjutused lõpetanud, täna ennast ja enda keha, et võtsid aja enda yoni jaoks! Kindlasti puhasta muna sooja vee ja seebiga ning jäta ootama uut korda. Harjutusi võid teha iga päev, välja arvatud teatud perioodidel, mida olen kirjeldanud siin.

 

Lõpetuseks

Mida aeg edasi, seda mugavamalt end yoni munaga tundma hakkad. Seejärel saab harjutuste kordusi, kestusi ja variatsioone juba enda tunde ja oskuste järgi sättida ning proovida yoni munaga ka püstiolles ringi toimetada.

Kui peaks juhtuma, et ei jaksa yoni muna ise välja lükata ning nöör jäi ka taha panemata, ära muretse. Yoni muna ei saa sinu sisse kuhugi ära kaduda, sest anatoomiliselt on tegemist nn tupikteega (kui me ei räägi spermatosoididest või vastupidisest protsessis, mis toimub sünnituse ajal 😊 ). Gravitatsioon aitab munal varem või hiljem väljuda. Võimalik on ka kükitavas asendis proovida sõrmedega kombata muna asukohta ning aidata kaasa selle väljatulemisele.

Valiku yoni munasid leiad meie e-poest.

Kui tahad lugeda, kuidas yoni muna praktika ajal hingata, et harjutustest maksimaalset kasu saada ning keha hoida, loe seda blogipostitust!

Pane ennast kirja ootelisti. Teavitame sind kohe, kui toode on taas saadaval.

No fields found, please go to settings & save/reset fields